חוות דעת על הספר

חוות דעת על הספר "החיים על פי הנומרולוגיה"/ מאת שוקי גבאי

החיים במספרים / שלומית רז (מתוך: ירחון "חיים אחרים", נוב' 2006)

החיים על פי הנומרולוגיה
מאת שוקי גבאי
בהוצאת המחבר

נומרולוגיה היא תורה עתיקה שמוצאת הסבר למצבים בחיי האדם לפי המספרים המרכיבים את שמו ואת תאריך הלידה שלו. המספרים יכולים להעיד על תכונות אופי, דרך חיים, עתיד ועוד. אחת לכמה שנים מופיע ספר נומרולוגיה חדש, ואף על פי שכולם מבוססים על אותם עקרונות, השוני ביניהם ניכר. כל נומרולוג בוחר ללכת בדרך ייחודית או סולל לעצמו שביל חדש.
שוקי גבאי, מבכירי הנומרולוגים בארץ, איש קבע שעסק במחשבים בעברו, החל לעסוק בנומרולוגיה בשנת 1990 ובחר להתעמק בנומרולוגיה קבלית. הספר שכתב יכול לשמש כקורס ללימוד יסודות השיטה, שמוביל את הקוראים צעד אחר צעד מן הקל אל הכבד, ואפשר להתייחס אליו כאל מדריך להבנת חוקיות החיים ומשמעותם על פי הנומרולוגיה הקבלית. אני בחרתי להתייחס אליו בדרך השנייה.
הספר דן במשמעותם של מצבים בחיים, שהם בעצם המשוב שאנו מקבלים מהגורל, ומביא הסבר נרחב על מחזורי החיים בקבלה. לכל שנה במחזור החיים משמעות אחרת, ומעניין לגלות באיזו שנה אנו נמצאים עכשיו, דבר שמסביר במפתיע מצבים ותחושות ומפיל גשם של אסימונים.
בהמשך, קיימת התייחסות לתאריך הלידה, חישובי הפוטנציאל של האדם והסבר על עיסוקים ותפקידים. גבאי מציג שיטות נוספות, פרט לניתוח השם ותאריך הלידה, וכן חלוקה לטיפוסים. כמובן, ישנו פירוט על מרכיבי השם, שמהם דולים מידע על תכונות ושאיפות, ועל אופן בחירת שם לתינוק, כך שיהיה הרמוני עם תאריך הלידה שלו. ישנו הסבר על משמעות האותיות וכוחן, התייחסות לתאריך הלידה העברי וכן שימוש בנומרולוגיה להתאמת בני זוג ואפילו תזונה. מעניין במיוחד הפרק על ראש וזנב הדרקון, שדרכם ניתן לגלות מה ייעודו של האדם ואילו תחומים עליו לתקן בגלגול חייו הנוכחי. עבור מי שאינו מצליח להיפטר מהספקנות ומתקשה לקבל את החיבור המאולץ לעתים בין מספרים "מקריים" לבין תכונות אופי וגורל, מופיעים לסיום סיפורי מקרים שבהם נתקל המחבר במהלך שנות עבודתו.
הקריאה מעוררת רצון מיידי לנתח את חייהם של כל חברינו ומקורבינו. כדי לצנן את ההתלהבות, מקדיש גבאי פרק לכללי האתיקה, ומדגיש בהקדמה שקריאת הספר אינה הופכת את הקורא למומחה, או ליועץ. הספר הוא רק בסיס להבנת הנומרולוגיה הקבלית, בסיס שיעורר ברבים את הרצון ללמוד ולהעמיק בנושא, לקבל ייעוץ ממומחה ולנסות להבין את הסדר שמסתתר מאחורי אי הסדר בעולמנו.

שלומית רז,
קריאת כיוון - ספרים, מוזיקה ותרבות.
ירחון חיים אחרים

נורמולוגיה

להזמנת הספר

לקביעת פגישה צרו קשר

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.